Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dlouhý bič – bulwhip

 

Co všechno se člověku vybaví, když uslyší tenhle termín ? Symbol ovládání, trestu, vnucování vůle nebo další jiné, vesměs nepříjemné věci související s násilím ?

Ano, i tak lze vnímat toto slovní spojení. Ale byl by to dost jednostranný pohled.

Co takhle položit si otázku : ,, Je špatná pověst předmětu dána jeho povahou, nebo jsou její příčinou lidé, kteří s tím či oním předmětem zacházeli tak, že vzbudili odpor svého okolí ? ´´

Jména těch lidí se časem zapomněla, ale nástroj, kterým se činnost vyvolávající pohoršení a odpor prováděla, ten se v paměti uchovává dál.

Ale jsou tu i další dojmy, které se dostaví po vyslovení těchto dvou slov. Zvědavost, uznání, chuť zkusit něco neobvyklého, či snad konání ve smyslu : ,, Když to dokázali jiní, já to dokážu taky ! ´´

To, co tady uvádím, je určeno pro lidi s pocity, které jsem uvedl v druhém odstavci. Pro ty, kteří mají s bičem zkušenosti i pro ty, kteří se chtějí o této věci nebo o takřka odloženém umění výroby a práci s dlouhým bičem něco dozvědět, nebo si o tom popovídat se stejně ( teď mi promiňte ten výraz ) postiženými lidmi.

Je –li neobvyklý koníček postižením, jsem tedy také postiženým a nikterak se za to nestydím !

Na co bič ?

Bič provází člověka snad už od nepaměti. Potřeba používat nějaký nástroj pro ovládání zvířete nebo zvířat vznikla v době, když si člověk zdomácněl první zvíře, které neumělo létat a běhalo po čtyřech nohou. Nejdřív si pro jeho ovládání vzal asi proutek nebo klacek. O chvíli později ho při nějaké hloupé náhodě napadlo na něj uvázat kousek řemínku – a bylo to tady. Pak už to šlo skoro samo. Vymýšlení nových tvarů, provedení, konstrukcí, no prostě samá inovace ve snaze usnadnit si práci a trumfnout ostatní. No prostě lidé.

Za dobu, po kterou lidé biče používají, se vyvinulo nepřeberné množství druhů a typů, odlišujících se od sebe vzhledem, provedením, konstrukcí, vzhledem činnosti, při které byl pomocníkem a prodlouženou rukou

člověka.

Ze všech druhů, které existují jsou asi nejznámější biče americké a australské. Tyto typy jsou asi tak k vidění nejčastěji. A právě tady to se mnou začalo.

Už jako kluka mne to táhlo k westernu. S postupem let intenzita zájmu stoupala nebo klesala, ale směr zůstával stejný. Nejvíce jsem obdivoval hrdiny, kteří zacházeli s dlouhými biči, ať už to byly postavy kladné nebo záporné, to mi bylo jedno. Pro mne to byli kouzelníci, kteří uměli něco zvláštního a já jsem chtěl umět to, co oni. No jo, ale kde vzít ten bič ? Dlouho jsem jen snil, až mi náhoda přihrála do rukou knihu F.A. Elstnera Uzly a laso ( to mi bylo asi tak 12 let ). A díky této knize jsem si začal realizovat svůj sen a musím dodat, že mne to drží do dnes. Pan Elstner, i když ve své knize dlouhému biči nevěnoval nijak rozsáhlou kapitolu, mi ukázal, že nejen ovládání , ale i výroba biče je pořádným kusem umění. Práci s bičem příliš neovládám, zato jsem se dal na jejich výrobu. Svůj první výtvor jsem udělal hned po zhltnutí výše jmenované knihy a další modely následovaly. Dnes mám z toho koníčka. Člověk něco uvidí, tak to napodobí a navíc přidá něco vlastního, aby za čas přišel na trochu jiný způsob atd., atd. Takže se pořád snažím docílit dokonalosti, i když dobře vím, že toho nedosáhnu. A to je na tom to nejhezčí. Proto píši tyto stránky, abych našel stejně naladěné lidi, se kterými si můžu popovídat, nebo kterým mohu pomoci.

 

Vybírám si bič

 

Jaký typ ?

Nedřív by si měl člověk zvážit, na co vlastně hodlá bič používat. Na honáckou práci jsou vhodnější biče australského typu, pro různá představení nebo westernová show je lépe použít přesnější biče americké (i když zkušená ruka to s australákem dovede také ).

Dál je třeba vzít v potaz naši zkušenost. Pro začátečníka je podle mne vhodnější bič americký.

Nesmíme ani zapomenout, z jaké pozice budeme s bičem pracovat, mám na mysli pozici člověka stojícího na zemi a pozici jezdce. Pro pěšáka jsou použitelné oba uvedené typy, pro jezdce vlastně také ( ale stylovější je australák ).

A jak dlouhý ?

Tak tady se názory rozcházejí. A to je dobře, protože na tuhle otázku není žádný vzorec. Podle mého by měla zvolená celková délka biče ladit s výškou jeho uživatele a délkou jeho paže. Zkráceně řečeno, čím vyšší člověk ( čím delší ruka ), tím delší bič může ovládat. Uživatel průměrného vzrůstu ovládne s přehledem 3 m bič. Z mých chatrných zkušeností bych krajní celkovou délku biče odhadoval tak na 4 – 4,5 m, ale to už bych považoval za extrém.

Ono ani tak nezáleží na délce, jako spíš na ruce, která bič vede. S kratšími biči lze provádět věci, při kterých se divákům tají dech i při menších zkušenostech.

A jak provedený ?

Když už se dostanete ve svých myšlenkách až sem, jste na nejlepší cestě státi se jedním z ,,postižených ´´. Ale to přece není žádná tělesná či duševní vada.

Až si budete svého nového pomocníka vybírat, první se dívejte na jeho vzhled, když je smotaný. Bič by měl mít určitou tuhost, která zaručuje dobrou ovladatelnost a přesnost jeho vedení. Takže, i ve smotaném stavu mají být jeho jednotlivé závity ladné, bez ostřejších zlomů.

Potom si všímejte konstrukce biče. Má mít práskačku, vyměnitelný nástavec ( o vlastním tělu biče a rukojeti nemluvím ).

Dále se zajímejte o materiál použitý na duši a oplet,popř. oplety. Berte pouze pravou kůži, netolerujte žádné její náhrady.

Stejně pečlivě vybírejte i způsob pletení a počet pramenů ( řemínků ) v opletu. Platí pravidlo, že čím více opletů a čím více pramenů v opletu, tím kvalitnější výrobek ( takže se nedivte, když vám řeknou cenu za 3 m bič se třemi oplety , plácnu – 7 000 Kč ). Viděl jsem už v prodeji biče za 2 500 Kč, které by měli prodejci spíš dávat zájemcům zdarma – ale to je můj názor.

Ať tak nebo tak, radši si počkejte a šetřete déle, než abyste si pořídili ( s prominutím) nějaký aušus. V případě pěšáka to ani tak nevadí, ten napráská tak akorát první sám sobě, ale jezdec by měl mít na srdci, že kvůli jeho šetření nebo uspěchanosti nemá trpět kůň.

Tak, a teď kde ?

V peněžence máte sice pořádný průvan, ale jste majiteli biče. Tak, a teď ho vyzkouším. Nejvhodnější je to na trávě,pilinách nebo parketách či linu ( poslední dvě varianty nedoporučuji, nějak je mám podvědomě spojeny s rachotem tříštícího se skla a porcelánu – nic moc ) . Dále pak nedoporučuji jako podklad při tréninku asfalt, beton, písek nebo jiné drsné povrchy, které způsobí odření či prodření opletu .

A když mě už bolí ruka !

Tak holt skončete s řáděním,zítra je taky den ! Ale než bič pověsíte na věšák, který máte pouze pro něj, vezměte ho, očistěte hadříkem, jemně namažte, nechte zatáhnout, navoskujte včelím voskem a nakonec ho pěkně vykartáčujte kartáčem na šaty ( kartáč potom neukládejte zpět do šatníku – pozn. autora ) . Pakárna, co ? Jó, pořídili jste si kvalitní výrobek a jak se o něj budete starat, tak vám bude sloužit.

 

Tak co, ještě máte nutkání do toho jít ? Ano ? V tom případě přeji hodně štěstí a trpělivosti. Ze začátku to sice bolí, ale stojí to za to !

 

S pozdravem : Kdo si sám nenapráskal, není bičař

Se loučí mungho.

P.S. : Kluci, nemějte svým otcům a dědečkům za zlé, když vám seberou vaši novou hračku a sami s ní dovádějí. Až z vás budou tátové

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Automated click system GoogleWalker

(JumasSam, 24. 9. 2021 22:22)

Automated click system GoogleWalker , which is capable of writing off the budgets of the most leading competitors and further knocking them out of advertising!
Destruction of 99% + of the budget of competitors! Within a couple of months, 90% of competitors will leave "Google Ads", due to which the price for clicks will be significantly reduced!
Our company is looking for clients for cooperation in the most competitive areas of Internet business, and our purpose is to find one client in each area to fight competitors and free up excess contextual advertising budget jointly.
Test for 2 hous
details on the site https://googlewalker.com/main/
Purchase and test of the program only via telegram @googlewalker (in order not to get fakes, follow the link https://t.me/googlewalker )

Binance

(Lesliebok, 23. 9. 2021 2:16)

Дорогой друг!Не нажимай спам!Возможно твоему сайту нужна помощь.Посмотри что я тебе прислал-заказывал на Kwork,работы стоят своих денег.
https://kwork.ru/keywords/16692000/sya-parsing-base-exel-email-phone-social-networks?ref=524595

lolita girls cp pthc

(Norrmanuseve, 20. 9. 2021 16:32)

lolita girls cp pthc

https://m2.tc/P91p

болезни хост и их лечение

(Colinweazy, 20. 9. 2021 13:02)

груша болезни листьев и лечение https://allkharkov.ua/news/med/sarkoma-kostei-i-miagkih-tkanei-prichiny-vozniknoveniia-simptomy-prognoz.html болезнь осгуда шлаттера лечение

лечение болезни бехтерева в израиле

(Colinweazy, 20. 9. 2021 11:13)

болезни клубники и их лечение https://www.epochtimes.com.ua/ru/poleznye-sovety/rak-pishchevoda-predposylki-simptomy-i-lechenie-138031 болезни смородины фото и их лечение

бижутерия оптом

(Phillipthons, 20. 9. 2021 10:52)

https://www.tatler-moda.ru бижутерия оптом

серьги картье тринити фото

(Phillipthons, 19. 9. 2021 13:10)

ван клиф браслет купить https://www.tatler-moda.ru/ ювелирные украшения шанель официальный сайт

бижутерия шанель 2017

(Phillipthons, 19. 9. 2021 11:46)

тиффани копия https://www.tatler-moda.ru/ шанель брошь официальный сайт

деньги из invfx. Бесплатная консультация!

(RichardBasse, 18. 9. 2021 16:11)

Отзывы INVFX про компанию и реальная информация о брокере. Обзор и реальные отзывы о компании INVFX https://www.molstroird.ru/2021/09/obzor-kompanii-invfx-co-uk-i-otzyvy.html

INVFX - реальный брокер или разводящий сайт?

(RichardBasse, 18. 9. 2021 13:41)

Отзывы INVFX про компанию и реальная информация о брокере. Обзор и реальные отзывы о компании INVFX https://www.raspil25.ru/2021/09/kompaniya-invfx-otzyvy-o-brokere-invfx.co.uk.html

Courage

(FluxoMed, 17. 9. 2021 2:46)


Hi there, just became alert to your blog through Google, and found that it's truly informative. I am gonna watch out for brussels. I'll appreciate if you continue this in future. Numerous people will be benefited from your writing. Cheers!

nearest casinos to me

(MohamedSkype, 16. 9. 2021 11:29)

casinos in mississippi harrah casinos best online casinos casinos usa online casino wi isle casino casino bovada hard rock casinos northern quest casino casinos blackhawk https://www.google.com.lb/url?q=https%3A%2F%2Fpinupcasinoindir.com%2F free casino slot game
88iu

boston casino

(MohamedSkype, 16. 9. 2021 9:27)

ia casino goldennugget online casino casino games for free sugarhouse casino casino coconut creek il casinos free casino slot game online casinos for real money coushatta casinos casinos laughlin https://www.google.no/url?q=https%3A%2F%2Fpinupcasinoindir.com%2F online casino in us
88iu

http pin up casino

(Vincentflady, 16. 9. 2021 9:25)

Mu?yy?n bir kazinoda oyuna baslamaga d?y?r olub -olmamas? haqq?nda Pin up kazinolar? haqq?nda r?yl?ri oyr?nm?yin ?n yaxs? yolu, bolusm?y? haz?r olduqlar? oz qeydiyyat, bahis, udus v? od?nis t?crub?si olanlardan m?sl?h?t almaqd?r. s?ninl?. Cox vaxt h?qiqi r?yl?ri qumar h?v?skarlar?n?n forumlar?nda gorm?k olar, lakin yeni v? ya tan?nm?s qumar mu?ssis?l?rin? heyranedici fikirl?r v? ya q?z?bli tiradlar tez-tez r?yl?rd? gorunur. Bu gun gund?md? n?z?rd?n kecirm?l?ri Internetd? tapa bil?c?yiniz bir Pin-up kazinosu var. Qurumu c?tin ki, yeni adland?rs?nlar, bir nec? il ?vv?l ac?l?b v? bir cox qumarbaz?n ist?r musb?t, ist?rs? d? burada olmaq t?crub?si var. Naraz?l?g?n v? ya m?mnuniyy?tin obyektiv s?b?bl?rini qeyd etm?k, yaln?z t?sdiql?nmis faktlara etibar etm?k vacibdir. Bel?likl?, qumar h?v?skarlar? Pin-up Casino haqq?nda n? deyirl?r? Pin-up casino layih?sinin baslang?c?nda, proqramla bagl? b?zi suallar?n oldugu ortaya c?xd?. Ancaq inkisaf etdiricil?r yuvalar?n is? sal?nmas? il? bagl? probleml?ri yax?ndan h?ll etdil?r, ?ks?riyy?ti d?rhal h?ll edildi, qalanlar? olduqca tez basa catd?. M?lum oldu ki, ?ks?r hallarda bunlar texniki probleml?rdir: ax? layih? yenidir, bunun ucun t?rtibatc?lar cox yonlu is? goturulmusdur, kims? dizayn? v? funksionall?g? birlikd? d?yism?misdir. Haz?rda istifad?cil?rin proqram t?minat? v? veb sayt? il? bagl? hec bir suallar? yoxdur. Istifad?cil?r dizayn? t?rifl?yirl?r, lakin dizaynerl?r yarad?c?l?q numayis etdirdil?r, ?n?n? il? coxald?lar v? cazib?dar, lakin vulqar q?zlarla goz?l bir sayt yaratd?lar.
Baxmaq, oynamaq xosdur - dizayn da canland?r?r v? n? yeni https://www.google.tl/url?q=https%3A%2F%2Fpinupcasinoindir.com%2F baslayanlar, n? d? daimi must?ril?r ucun cans?x?c?l?q yaratm?r. Oyuncular?n r?yl?rin? ?sas?n bu, kazinonun ac?q bir ustunluyudur. Yeri g?lmisk?n, proqram secimi cox boyukdur, tan?nm?s inkisaf etdiricil?rin yuvalar? var, diqq?t? layiq masa oyunlar? var. Kazinonun saxta mas?nlardan istifad? etdiyi subh?si var idi, amma m?nfilik dalgas? tez bir zamanda s?ngidi. Buna gor? ag?zdan kopukl?n?n, kazinonu diqq?tsiz menecerl?r v? ya yoxlamaya cox ciddi bir yanasma ucun t?nqid ed?n qonaqlar, oyun secimin? gor? t?rifl?m?yi unutmay?n. Y?ni burada balans var. Kazino must?ril?rinin slotlar?n isl?m?si il? bagl? oxsar fikirl?ri var: slot mas?nlar? yara alm?r, bir sey al?rlar, amma mexaniki alqoritm olmadan verirl?r, bu cox t?biidir. Y?qin ki, ?slind? burada ?dal?tli oyuna ustunluk verirl?r.
Marketinq bax?m?ndan bunlar? soyl?m?k laz?md?r: kazino hec bir depozit bonusu olmadan promosyon kodlar?, ad gunu h?diyy?l?ri bildirisl?ri, uzun mudd?tdir ?n cox sevdiyiniz mu?ssis?ni ziyar?t etm?misinizs? oyuna d?v?tnam?l?r gond?rir. M?ktubdak? baglant?dan istifad? ed?r?k, sayta daxil olmal?, qeydiyyatdan kecm?li v? ya sifr?niz v? l?q?binizl? daxil olmal? v? m?rc etm?lisiniz. Istifad?cil?r, promosyon kodlar? v? h?diyy?l?r hal?nda h?r seyin oyuncudan, Fortune -d?n as?l? oldugunu qeyd edirl?r. Kims? h?yas?zcas?na oynay?r, kims? xosb?xt ayr?l?r. Y?ni butun bonuslar? qazana v? ya itir? bil?rs?n, amma sonra nagd ?man?t qoy v? layiqli pul qoy. Sonra hec bir c?tinlik c?km?d?n qazanc?n?z? Qiwi cuzdan?na, telefona, karta v? ya layih?d? movcud olan basqa bir s?kild? c?kin.

XXX Porn Tube

(RobertInemy, 14. 9. 2021 11:24)

XXX Home Free XXX Porn
XXX Free Porn Tube
XXX Japan Porn Free Japan Porn
XXX Japanese Porn Tube Japan Porn
XXXhome Porn Tube Video
XXXChina Porn Tube
XXX Japanese Porn Tube Japan Porn
Japan Porn Video XXX Japan Porn Tube
https://zh.xxxwww1.com/247
https://zh.xxxwww1.com/241
https://zh.xxxwww1.com/246
https://cn.xxxcomvideo.com/164
https://cn.xxxcomvideo.com/134
https://zh.xxxwww1.com/236

купить квартиру в киеве от застройщика недорого

(Williamtuh, 13. 9. 2021 18:47)

киев покровский посад https://krolikovod.com.ua/forum/viewtopic.php?f=82&t=30622&p=64304#p64304 купить квартиру в новом доме киев

Kitchen Organization

(MiltonQuaks, 11. 9. 2021 19:17)

When there is comfort in the house, then there is joy in the soul!
https://fas.st/hNK2lD

Bathroom Organization

(Georgetemia, 11. 9. 2021 18:02)

Music has tied us
Keyboards & Pianos
https://fas.st/NNXXI

Drums & Percussion
https://fas.st/Vay4s

String Instruments
https://fas.st/32jbD

Plastation 5 со cкидкoй 30% нe упуcти cвoй шaнc

(Edwardirorm, 9. 9. 2021 4:08)

Хвaтит пeреплaчивaть и ждaть!
Кyпи Plastation 5 со cкидкoй 30% yже сeгодня.
Не упyсти cвой шaйнс - прeдлoжение oграничeно.
Все пристaвки в нaличии, бoльшой выбoр aкceсуаров.
https://is.gd/3UrwFb

Wtnxfcsws

(HazelUnast, 9. 9. 2021 3:30)

Tcuysxdcm


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22

následující »